10 lat TVP Historia

urodziny tvp historia

Czego życzy TVP Historia prezydent Andrzej Duda?

Czego życzy TVP Historia prezydent Andrzej Duda?

Inauguracja kanału TVP Historia

Inauguracja kanału TVP Historia

Serdeczne życzenia urodzinowe

Serdeczne życzenia urodzinowe

Piotr Legutko, dyrektor TVP Historia i Artur Dmochowski, jeden z pomysłodawców i twórca anteny składają widzom i sympatykom TVP Historia najlepsze życzenia z okazji okrągłych, dziesiątych urodzin TVP Historia!

10 lat TVP Historii!

10 lat TVP Historii!

dsvdsvndskj.vsd v sdbvjdskjbvjdlksbnkldjsbnkldnbfjkldbnjlksdfnbkldfsn

Bronisław Wildstein składa jubileuszowe życzenia

Bronisław Wildstein składa jubileuszowe życzenia

Jubileuszowe życzenia dyrektora Piotra Legutki

Jubileuszowe życzenia dyrektora Piotra Legutki

W ciągu dekady z inicjatywy TVP Historia powstało ponad 100 historycznych filmów dokumentalnych i kilkaset reportaży, poruszających tematy od prahistorii po najnowsze dzieje. Wybraliśmy te, które cieszyły się największym zainteresowaniem widzów. Czekamy na dalsze sugestie, bo Państwa opinie są dla nas najważniejsze. Chcemy przez kolejne lata wspólnie z naszymi Widzami odkrywać i starać się zrozumieć przeszłość. Razem zastanawiać się jakie przesłanie niesie ona dla nas, jak na jej fundamentach mamy budować przyszłość. Stworzyliśmy możliwość ocenienia przez Państwa poszczególnych filmów. Liczymy na Państwa głosy, żaden nie zostanie zmarnowany. To na ich podstawie kształtować będziemy w kolejnej dekadzie repertuar TVP Historia. Każdego dnia bądźcie Państwo z nami.

Prezenty dla naszych widzów

Prezenty dla naszych widzów

W kolejną dekadę TVP Historia wkroczy w „nowych szatach” – specjalna oprawa graficzna programów łącząca tradycję ze współczesnością, znakomicie ilustruje charakter stacji przybliżającej widzom historię w nowoczesnej telewizyjnej formie. Taki też charakter będą miały urodzinowe mini filmiki przypominające o wyjątkowych zjawiskach, procesach i wydarzeniach z historii Polski - „Polska ojczyzną tolerancji”, „Kobiety niepodległości” „Fenomen polskiego Państwa podziemnego”, „Najsłynniejsi polscy wynalazcy”.

Obchody 10. urodzin rozpoczną się już 30 kwietnia o godz. 20.00 rozmową z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, którą poprowadzi dyrektor TVP Historia Piotr Legutko. To symboliczna klamra spinająca przeszłość z przyszłością w historii Anteny. Powstanie stacji zapowiedział bowiem Prezydent Lech Kaczyński 11 listopada 2006 r. podczas spotkania na Zamku Królewskim. Pierwszą wyemitowaną audycją była debata o Konstytucji 3 Maja. Widzowie TVP Historia będą mogli ją ponownie zobaczyć 3 maja o godz. 16:50.

Przekazywanie przesłania płynącego z przeszłości i budowanie na nim postaw współczesnego patriotyzmu, dewiza poznać i zrozumieć stały się misją TVP Historia. Czy udało się ją wypełnić? Jak zmieniła się świadomość historyczna Polaków i ich postrzeganie losów Polski w ciągu ostatniej dekady? Czy wymazywanie białych plam z przeszłości, przypominanie przemilczanych faktów, otwarcie się na historię Europy i świata pozwoliło rozbudzić powszechne zainteresowanie tematyką historyczną i uczynić ją solidnym fundamentem budowania tożsamości narodowej i współczesnego patriotyzmu? Na te pytania w programie „Nowe Ateny” (3 maja, godz. 20.30) odpowiedzą twórcy TVP Historia - pierwszy dyrektor stacji Artur Dmochowski oraz Bronisław Wildstein, który jako prezes TVP dziesięć lat temu podjął decyzję o utworzeniu kanału.

Jan Ołdakowski życzy miłośnikom historii zaangażowania i pasji

Jan Ołdakowski życzy miłośnikom historii zaangażowania i pasji

Jedyna taka stacja

Jedyna taka stacja

lorem iposum