10 lat TVP Historia

foto

Nasze najnowsze produkcje

Nasze najnowsze produkcje

6 zdjęć

Na planie „Sensacji XX wieku”

Na planie „Sensacji XX wieku”

14 zdjęć

W Książu ruszyły zdjęcia do kultowego cyklu „Sensacji XX wieku”. Po 9 latach program Bogusława Wołoszańskiego wraca na antenę Telewizji Polskiej. Tematem pierwszego odcinka będą nieznane działania największego wroga Hitlera - Heinricha Himmlera. Wiosną przyszłego roku będzie można obejrzeć 10 odcinków cyklu dokumentalnego w nowym formacie, opowiadającego o wydarzeniach historycznych i politycznych minionego wieku realizowanych w koprodukcji z National Geographic Channel.

Nowe odcinki „Sensacji XX wieku”

Nowe odcinki „Sensacji XX wieku”

9 zdjęć

W Centrum Kultury ZAMEK i okolicach Poznania rozpoczęły się zdjęcia do kolejnych odcinków „Sensacji XX wieku”. Wystąpią w nich m.in. Jakub Wesołowski, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Michał Czernecki i Lesław Żurek. Na planie towarzyszy im, jak zwykle niezawodny, Bogusław Wołoszański. Program realizowany jest przez Telewizję Polską SA we współpracy z National Geographic Channel.

Inauguracja TVP Historia

Inauguracja TVP Historia

4 zdjęcia

TVP Historia rozpoczęła nadawanie 3 maja 2007 roku. Pierwszym wyemitowanym programem była debata historyczna poświęcona Konstytucji 3 maja. Decyzja o utworzeniu kanału historycznego Telewizji Polskiej – TVP Historia została ogłoszona 11 listopada 2006 roku na Zamku Królewskim w Warszawie podczas spotkania z okazji Dnia Niepodległości, w obecności Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.